.
[Rozmiar: 2359 bajtów]
[Rozmiar: 1163 bajtów]
[Rozmiar: 1151 bajtów]
[Rozmiar: 2433 bajtów]
[Rozmiar: 12078 bajtów]
[Rozmiar: 27485 bajtów]

17.08.2017
Uszkodzona instalacja glikolu na lodowisku w Skarżysku-Kamiennej

AktualnościW dniu 17 sierpnia do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu instalacji chłodniczej z glikolem na miejskim lodowisku. Lodowisko w sezonie letnim jest nieczynne. Na miejsce akcji zadysponowano 2 zastępy straży w sile 9 ratowników. Instalacja znajdowała się w kanale betonowym pomiędzy ogrodzeniem a płytą lodowiska i służyła do chłodzenia płyty lodowiska. Jak ustalili strażacy do uszkodzenia instalacji doszło w wyniku wypadku komunikacyjnego który miał miejsce w późnych godzinach wieczornych w dniu poprzednim.
Uszkodzeniu podczas nocnego zdarzenia uległy 3 rury rozprowadzające medium na płytę lodowiska. Działania strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej ze Skarżyska-Kamiennej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie zakręcono zawory przy głównym agregacie chłodniczym. W tym samym czasie przystąpiono do uszczelnienia wycieków przy pomocy drewnianych kołków, folii i opasek zaciskowych.
Glikol uwolniony w trakcie uszkodzenia w ilości około 15 litrów znajdował się w szczelnym betonowym kanale i nie przedostał się do gleby oraz kanalizacji. Nie stwarzał zagrożenia dla ludzi oraz środowiska. Wyciek został usunięty przy pomocy sorbentu. Zużyty sorbent został zebrany i przywieziono do jednostki celem utylizacji.

Opracował: mł. bryg. Michał Ślusarczyk, KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: asp. sztab. Rafał Siedlecki, KP PSP Skarżysko-Kamienna

Galeria

W RAZIE ZAGROŻENIA DZWOŃ

[Rozmiar: 208324 bajtów] [Rozmiar: 208324 bajtów]


WARTO ODWIEDŹIĆ

[Rozmiar: 12121 bajtów]


[Rozmiar: 12121 bajtów]KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE

[Rozmiar: 12121 bajtów]


[Rozmiar: 12121 bajtów]