.
[Rozmiar: 2359 bajtów]
[Rozmiar: 1163 bajtów]
[Rozmiar: 1151 bajtów]
[Rozmiar: 2433 bajtów]
[Rozmiar: 12078 bajtów]
[Rozmiar: 27485 bajtów]

11.08.2017
Wypadek samochodu ciężarowego przewożącego butle z gazem w miejscowości Świerczek

Aktualności10 sierpnia 2017 r. w miejscowości Świerczek powiat skarżyski tuż przed godziną 18:00 doszło do wypadku samochodu ciężarowego, który przewoził ładunek butli z gazem. Pojazd zjechał z pasa jezdni i przewrócił się na jeden z boków. Cały ładunek przewożony przez pojazd został rozrzucony wokół niego. Część przewożonych butli było wypełnionych gazem wobec czego zachodziła obawa, że mogło dojść do ich uszkodzenia i uwolnienia gazu do atmosfery.
Na miejsce zdarzenia została zadysponowana specjalistyczne grupa ratownictwa chemicznego z JRG Skarżysko-Kamienna. Ratownicy na miejscu zdarzenia zabezpieczyli teren działań oraz pojazd znajdujący się w rowie odłączając napięcie od baterii akumulatora. Następnie przy pomocy urządzeń pomiarowych sprawdzili czy nie doszło do wycieku gazu do atmosfery. Na szczęście żadna z butli nie została uszkodzona. Zostały one posegregowane na puste i wypełnione gazem i dozorowane do mementu podstawienia przez właściciela firmy przewozowej zastępczego pojazdu, na który zostały butle załadowane i zabrane z miejsca zdarzenia. Kierowca pojazdu nie doznał żadnych obrażeń ciała i pozostawał na miejscu zdarzenia.
W działaniach udział brało sześć zastępów straży pożarnej w tym specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego SKARŻYSKO oraz trzy zastępy z OSP Lipowe Pole, Grzybowa Góra i Kierz Niedźwiedzi. Łącznie 29 ratowników. Na czas działań ratowniczych decyzją kierującego akcją ruch na drodze został całkowicie wstrzymany.

Opracował: kpt. Tomasz Kandyba, KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: asp. sztab. Rafał Siedlecki, KP PSP Skarżysko-Kamienna

Galeria

W RAZIE ZAGROŻENIA DZWOŃ

[Rozmiar: 208324 bajtów] [Rozmiar: 208324 bajtów]


WARTO ODWIEDŹIĆ

[Rozmiar: 12121 bajtów]


[Rozmiar: 12121 bajtów]KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE

[Rozmiar: 12121 bajtów]


[Rozmiar: 12121 bajtów]